Żyrafki

Nasz e-mail: zyrafki5@gmail.com

Szanowni Rodzice,

w listopadzie planujemy zacząć realizację programu „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

Jest to cykl 24 zajęć podczas, których dzieci słuchają opowiadań o losach trójki młodych przyjaciół. Jest wśród nich rodzeństwo: Lila i Tig, mają oni patyczaka o imieniu Zippi. To postacie, wokół których zbudowane są wszystkie scenariusze.

Część 1 – Uczucia – Doskonalenie u dzieci zdolności rozpoznawania uczuć i określenie strategii radzenia sobie z nimi. Rozmawiamy z dziećmi na temat radości i smutku, złości, rozdrażnienia, zdenerwowania i zazdrości.

Część 2 – Komunikacja – Doskonalenie u dzieci zdolności komunikowania własnych uczuć. Rozmawiamy o tym jak ważne jest słuchanie innych, jasne wyrażanie się, proszenie o pomoc i udzielanie pomocy innym.

Część 3 – Przyjaźń – Doskonalenie u dzieci zdolności nawiązywania przyjaźni oraz radzenia sobie z odrzuceniem i samotnością. Dzieci mają okazję zastanowić się nad tym, czym jest przyjaźń, jak nie stracić przyjaciela i budować dobra relacje z innymi.

Część 4 – Rozwiązywanie konfliktów – Doskonalenie u dzieci zdolności rozwiązywania konfliktów. Dzieci określają sposoby rozwiązywania problemów i konfliktów, zastanawiamy się i rozmawiamy o tym, że nie wolno godzić się na przemoc i krzywdzenie kogokolwiek

Część 5 – Przezwyciężanie zmiany i straty – Doskonalenie u dzieci zdolności radzenia sobie ze zmianą i stratą – najtrudniejszą stratą jest śmierć i utrata kogoś bliskiego. Stwarzamy okazję do rozmowy na temat sposobów radzenia sobie w sytuacji zmiany i straty.

Część 6 – Umiemy sobie radzić z trudnościami – Podsumowanie wszystkiego czego dzieci nauczyły się dotychczas.

Zgody Rodziców na udział w programie będą przekazane przez nauczyciela, podczas odbioru dziecka z przedszkola.

Więcej o programie: http://www.pozytywnaedukacja.pl/programy/przyjaciele-zippiego/o-programie

20 września 2020 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

W związku z tym prosimy, aby dzieci z grupy „Żyrafek”

przyszły do przedszkola

w poniedziałek 21 września

ubrane na ŻÓŁTO.

Nauczycielki z grupy.

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy „Żyrafek”

w czwartek 10.09.2020r. o godz. 16:30 na zebranie organizacyjne.

Zebranie jest obowiązkowe bez udziału dzieci. Zapraszamy tylko jednego rodzica. Przypominamy o zasłonięciu nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.