Komunikaty od Kuratorium Oświaty

Szanowni Państwo

• W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, przedszkola zostały zobowiązane do realizacji zajęć w formie zdalnej od dnia 25 marca do 10 kwietnia 2020r.
  • Funkcjonowanie placówek oświatowych w okresie epidemii koronawirusa ma się odbywać na specjalnych zasadach. Ministerstwo Edukacji opisało je w dwóch rozporządzeniach, odnoszących się do zasad, jakimi mają kierować się placówki oświatowe w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych.
  • Pierwszym aktem prawnym jest nowelizacja rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
  • Drugim – rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.
  • We wskazanym okresie przedszkole w realizacji kształcenia na odległość wykorzystuje opracowane materiały edukacyjne, które nauczyciele wychowawcy umieszczają na stronie internetowej przeszkola.
  • Ponadto na stronie internetowej przedszkola znajdują się propozycje zabaw do wykorzystania z dzieckiem w domu.
  • Dla nas wszystkich to trudny czas i postarajmy się go przejść wspólnie dla dobra dzieci. Będziemy wdzięczni, jeśli na bieżąco będą Państwo e-mailowo dzielili się efektami pracy zdalnej.
  • Nasze nauczycielki oraz specjaliści zawsze chętnie odpowiedzą na pytania, poprzez kontakty zwyczajowo ustalone oraz nowo założone adresy pocztowe na gmail-u dla poszczególnych grup (adresy umieszczone w aktualnościach)
  • Sekretariat przedszkola pracuje codziennie w godzinach 10.00 – 15.00.
  • Ja również pozostaję do Państwa dyspozycji poprzez kontakt e-mailowy i telefoniczny.

Dyrektor przedszkola

Renata Błuś

Drodzy Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją, od dnia 25.03 będziemy umieszczać propozycję tematów zajęć do realizacji w domu zgodnie z planem miesięcznym oraz zgodnie z podstawą programową.Jako metodę najlepszej komunikacji nauczyciel-rodzic-dziecko utworzyłyśmy adres mailowy dla naszej grupy. Wszelkie pytania prosimy kierować na grupowego maila.

biedronki176@gmail.com

zabki176@gmail.com

madresowy176@gmail.com

pszczolki176@gmail.com

Orlyp176@gmail.com

Jeśli dzieci wykonają jakieś prace w domu, prosimy o gromadzenie ich, a później dostarczenie do nauczycieli lub na grupowego maila.

Z poważaniem,

Nauczycielki

WYPRAWKA MALUCHA

- kapcie na zmianę  stabilne na rzepy na gumowej podeszwie ( nie baleriny i nie crocsy)
-buty bez sznurówek
- ubranie typu sportowego czyli nie krępujące ruchów bez guzików, pasków itp.
- ubrania na zmianę ( bielizna, 2 T-shirty, bluzki z długim rękawem, spodenki lub spodnie w zależności od pogody, skarpetki)
- dobry humor do kieszonki:)

Nie przynosimy:
-pościeli na leżakowanie (w przedszkolu są kocyki ze znaczkami)
- plecaków (są jednakowe worki na zapasowe ubranka)
- jedzenia, picia, gum do żucia, monet, drobnych zabawek, biżuterii
- artykułów papierniczych

PROCEDURA POSTĘPOWANIA Z DZIECKIEM CHORYM

1. Rodzice (opiekunowie prawni) zobowiązani są przyprowadzać do przedszkola dzieci zdrowe.
  2. Dziecka chorego lub podejrzanego o chorobę zakaźną , infekcję nie należy przyprowadzać do przedszkola. Dzieci np. zakatarzone, przeziębione, kaszlące z wszawicą nie, mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi. Nauczyciel ma prawo poprosić rodzica o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do uczęszczania dziecka do przedszkola.
  3. Rodzice mają obowiązek zgłaszania wszelkich poważnych dolegliwości dziecka i udzielania wyczerpujących informacji na ten temat choroby   (np. alergie pokarmowe, cukrzyca , padaczka, schorzenia wziewne, choroby serca itp.). Zgłoszenia wyłącznie  w formie pisemnej z  dołączonym zaświadczeniem lekarskim należy składać do nauczyciela grupy.
  4. W przypadku choroby  przewlekłej u dziecka na rodzicu spoczywa obowiązek przekazania nauczycielowi na piśmie szczegółowej i wyczerpującej informacji na temat choroby dziecka oraz wynikających z niej ograniczeń w funkcjonowaniu.
  5. W przypadku występowania chorób przewlekłych rodzic omawia z nauczycielem sposób udzielania pomocy w stanach zagrożenia zdrowia np. sposób ułożenia dziecka, do czasu przyjazdu lekarza lub rodzica, zapewniając dziecku w miarę możliwości spokój i  bezpieczeństwo.
  6. Rodzic prawny opiekun w formie oświadczenia wyraża zgodę na powiadomienie pogotowia ratunkowego w razie niebezpiecznego pogorszenia się stanu zdrowia dziecka.
  7. W razie sytuacji spowodowanej pogorszeniem się stanu zdrowia dziecka nauczyciel powiadamia Dyrektora przedszkola, pogotowie ratunkowe i rodziców dziecka.
  8. Po każdej nieobecności dziecka spowodowanej dłuższą nieobecnością z powodu choroby w tym choroby zakaźnej rodzice zobowiązani są do przedłożenia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego zakończenie leczenia i braku przeciwwskazań do uczęszczania dziecka do przedszkola.
  9. Jeżeli w trakcie pobytu dziecka w przedszkolu nauczyciel zauważy  objawy wskazujące na stan chorobowy, że dziecko nie jest w stanie uczestniczyć w zajęciach, wymaga fachowej opieki , lub naraża inne dzieci na zarażenia wówczas powiadamia rodziców (prawnych opiekunów) o konieczności szybkiego odebrania dziecka  z przedszkola.
  10. Pracownicy przedszkola nie mogą podawać dzieciom żadnych leków i preparatów zdrowotnych.
  11. Zapisując dziecko do przedszkola  rodzic zobowiązany jest do podania we wniosku rekrutacyjnym informacji o stanie zdrowia dziecka.
  12. Procedura obowiązuje wszystkich pracowników przedszkola, rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola od dnia 1 września 2013r.

Drodzy Rodzice,

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 16.03 do 10.04 nasze przedszkole będzie nieczynne. Prosimy na bieżąco śledzić informacje na stronie przedszkola.

Apel do rodziców

List do rodziców