Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja" i mokrego śmigusa-dyngusa życzy wszystkim wychowankom i rodzicom

Dyrekcja oraz Pracownicy Przedszkola nr 176 w Warszawie

Szanowni Państwo,

w załączeniu przesyłamy ankietę dla rodziców/opiekunów prawnych zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą lub służbach porządkowych realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, dotyczącą deklaracji opieki przedszkolnej świadczonej przez przedszkole od 29 marca do 9 kwietnia br.

Ankieta dla rodziców

Ważne!

Szanowni Państwo,

Rząd podjął decyzję o zamknięciu przedszkoli od 27 marca do 9 kwietnia 2021r. Wyjątek ma być dla dzieci rodziców wykonujących czynnie zawód medyczny i służb porządkowych. Rodzice będą mogli nadal korzystać z zasiłku opiekuńczego. Prosimy w dniu jutrzejszym, czyli 26.03.2021r. o zgłaszanie nauczycielkom grup dzieci, które skorzystają z opieki przedszkolnej w dniach 29.03 - 09.04.2021r. Natomiast do środy tj. 31.03.2021r. prosimy rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola w okresie zamknięcia o dostarczenie do przedszkola zaświadczenie o zatrudnieniu.

DRODZY RODZICE!

Badanie poziomu aktywności fizycznej przedszkolaków SAV Junior

Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, nie tylko motoryczny, ale także emocjonalny i społeczny. Biorąc pod uwagę ogromne znaczenie regularnego ruchu już od najmłodszych lat dla zdrowia i jakości życia w przyszłości, monitorowanie aktywności fizycznej przedszkolaków jest bardzo istotne. Z myślą o dalszym rozwoju projektu Sportowej Akademii Veolia Junior, Fundacja Veolia Polska wystartowała z badaniem pt. „Aktywność fizyczna przedszkolaków i zmiany nawyków ruchowych rodzin w czasie pandemii COVID-19”.

Wspólnie zadbajmy o zdrowie i kondycję dzieci!

Nasze przedszkole bierze udział w badaniu Sportowej Akademii Veolia Junior pt. „Aktywność fizyczna przedszkolaków i zmiany nawyków ruchowych rodzin w czasie pandemii COVID-19”. Zebrane informacje posłużą do rozwoju programów upowszechniających aktywność fizyczną, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich rodziców dzieci wieku 3-6 lat o wypełnienie anonimowej ankiety on-line. Jej uzupełnienie powinno zająć około 15 minut.  Kwestionariusz dostępny jest pod linkiem https://badaniesavjunior.webankieta.pl/. Ostateczny termin upływa 7 kwietnia 2021 roku, dlatego prosimy o możliwie najszybsze wypełnienie.

PRZYPOMNIENIE,

w związku z przyprowadzaniem do przedszkola dzieci z bólem gardła, głowy, brzucha, pleców, kaszlem, katarem, wysoką temperaturą itd. ponownie informujemy, że zgodnie z Procedurą przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola w czasie pandemii koronawirusa:

6.„Rodzice mogą przyprowadzać do przedszkola dzieci, jeśli przedłożą informację potwierdzającą zakończenie leczenia. Udokumentowaniem stanu zdrowia dziecka i braku przeciwskazań do pobytu w przedszkolu może być kopia dokumentacji medycznej z odpowiednią adnotacją lekarza".

Prosimy o przestrzeganie w/w procedury obowiązującej w przedszkolu szczególnie w okresie zaostrzonych restrykcji związanych z epidemią COVID-19.

OGŁOSZENIE

W zakładce „Rekrutacja” pojawiły się nowe informacje dla rodziców zainteresowanych przyjęciem dziecka do naszego przedszkola.

DYŻUR WAKACYJNY

Informujemy, że przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu zaplanowana jest na okres od 1 do 16 lipca br. oraz od 30 do 31 sierpnia br. W pozostałym czasie przedszkole będzie funkcjonować na zasadzie dyżuru.

Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowanymi remontami, budynek przedszkola w okresie od 19.07 do 31.07 będzie wyłączony z użytku. Oddziały przedszkolne zostaną przekierowane do sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 175 w Warszawie. Z racji, iż budynek szkolny nie jest przystosowany do dzieci w wieku 3-6 lat (brak toalet w klasach, duża liczba schodów i brak poręczy na odpowiedniej wysokości, brak dostosowania wysokości stołów, ławek, krzeseł, brak dostosowania wysokości urządzeń sanitarnych typu toalety, zlewy, meble w szatni) prosimy o racjonalne planowanie opieki swoich dzieci w tym trudnym okresie.

Poniżej udostępnimy Państwu link do wypełnienia ankiety rejestrującej dziecko na dyżur wakacyjny.

Deklaracje pozyskane z ankiet posłużą do opracowania organizacji pracy przedszkola w czasie wakacji oraz do zaplanowania urlopów wypoczynkowych pracowników.

Termin nadsyłania deklaracji do 11 marca br.

Opieka wakacyjna w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

Szanowni Państwo,

w załączniku przesyłamy list Pani Prezydent Renaty Kaznowskiej skierowany do rodziców przedszkolaków w sprawie organizacji pracy placówek w okresie wakacyjnym. Prosimy o zapoznanie.

List do rodziców

KONKURS EKOLOGICZNY

Drodzy rodzice,

serdecznie zachęcamy do oddawania głosów na pracę plastyczną naszych przedszkolaków z grupy „Zebry”, które wzięły udział w konkursie ekologicznym „Działaj z ImPETem”.

Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się 2 lutego 2021 r. o godzinie 12.00 i potrwa do 5 marca 2021r. do godziny 12.00.

W galerii prac konkursowych wpisujemy nazwę przedszkola (Przedszkole nr 176) i nazwę miejscowości (Warszawa). Po odnalezieniu pracy możemy zagłosować, maksymalnie jeden raz w ciągu 24 godzin tj. od godziny 00:00 do godziny 23:59 tego samego dnia (wg regulaminu konkursu).

Warto zachęcić znajomych i rodzinę.

Dziękujemy za każdy oddany głos.

Praca konkursowa "Działaj z impetem"