KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Aktualności

Drodzy Rodzice i dzieciaki!

W tym tygodniu zapraszamy was do zajęć z prezentacją interaktywną i kartą interaktywną z okazji waszego święta o Dniu Dziecka :) Mamy nadzieje, że będziecie się przy tym świetnie bawić. Jeszcze raz życzymy wam wszystkiego co piękne i wspaniałe byście jak najwięcej czerpali radości z bycia dzieckiem  i oczywiście zawsze byli sobą :) Zapraszamy do zajęć :)

Balony

 

 

Drogie Dzieci

w Przedszkolu czekają na Was prezenty.

Zapraszamy po odbiór 1.06. w godz. 8:00 – 16:00.

Dzieci z grupy Biedronek wejściem ogrodowym, a dzieci z pozostałych grup wejściem głównym.

Zgodnie z procedurą organizacji opieki w przedszkolu obowiązującej od 18 maja br. Rodzic nie wchodzi do budynku przedszkola. Rodzic po podejściu do drzwi wejściowych przedszkola dzwoni dzwonkiem do drzwi i oczekuje na osobę dyżurującą, która przekaże prezent.


 

Szanowni Rodzice i Dzieciaki!

W tym tygodniu zapraszamy do zajęć z prezentacją interaktywną "Dzień Matki". Mamy nadzieje, że zajęcia umilą wam wspólnie spędzony razem czas w tym szczególnym dniu jakim jest Dzień Matki:) Miłej zabawy:)

Karty pracy do pobrania:

Karty pracy o rodzinie

Zabawy z Mamą

Portret mamy

Fonematyka

Bajka:

Nasza mama czarodziejka

Angielski:

FAMILY


 

Szanowni  Rodzice!

Zadania dla dzieci  nieuczęszczających do przedszkola nadal będą wrzucane na stronę internetową  tylko  "Tu" w zakładkę Aktualności dla wszystkich grup wiekowych. Jedynie zadania z Religii będą nadal umieszczane w zakładce Orły. W tym tygodniu zapraszamy was do zajęć z kartą interaktywną "Bezpiecznie w samochodzie" oraz do wykonania kart pracy.  Życzymy miłej zabawy!

 

Karty pracy do pobrania:

Karta pracy - samochody
Karty pracy- motoryka mała
Karty pracy- CD

The Wheels On The Bus

 


 

 

Szanowni Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania placówki od 18.05.2020

List do Rodziców

Zasady przyprowadzania dzieci

Harmonogram pracy przedszkola

Procedury

Dokumenty do pobrania i wypełnienia oraz dostarczenia do przedszkola w formie elektronicznej bądź papierowej :

DEKLARACJA RODZICA_COVID-19

Oświadczenie Rodzica COVID-19


 

Informacje dla Rodziców!

Szanowni Rodzice


 

UWAGA, 

prosimy wszystkich Rodziców o wypełnienie ankiety dotyczącej deklaracji opieki przedszkolnej świadczonej przez przedszkole od 25.05.2020r. Ankiety należy wypełnić i dostarczyć do przedszkola do 19.05.2020r.

Ankieta dla rodziców


 

Szanowni Państwo,

zgodnie z harmonogramem 12 maja 2020r. o godz. 13:00 w zakładce "Rekrutacja" zostały opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola nr 176 w Warszawie.


 

Szanowni Rodzice,

Po uzgodnieniu Dyrektora przedszkola z Radą Rodziców przerwa wakacyjna została ustalona w terminie od 12.08.2020 do 31.08. 2020 w tym czasie przedszkole będzie nieczynne.

Przedszkole będzie czynne w wakacje od 1.07.2020 do 11.08.2020 ( 6 tygodni).  W tym czasie przedszkole czynne jest dla dzieci zapisanych w ciągu roku do naszej placówki.


 

Szanowni Rodzice,

w związku z zawieszeniem pracy przedszkola uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety na temat wdrożonego przez przedszkole nauczania zdalnego w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

https://www.survio.com/survey/d/M2N8R6R1W4C1I5F7B


 

Informacja dla Rodziców

Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.) z uwagi na konieczność dostosowania placówki do wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązujących w czasie epidemii COVID-19 oraz z uwagi na konieczność, zajęcia w naszym przedszkolu zostały zawieszone w dniach od 06 do 15.05.2020r.


 

Szanowni Rodzice,

w związku z planowanym wznowieniem pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych umieszczamy w zakładce „Dla Rodziców” w „do pobrania” ankietę skierowaną do zainteresowanych Rodziców, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole. Wypełnioną ankietę prosimy zeskanować i wysłać na adres mailowy przedszkola: p176@edu.um.warszawa.pl lub przynieść osobiście do placówki do 6 maja br.


 

Informacja dla Rodziców dotycząca funkcjonowania przedszkola

W związku ze zniesieniem przez pana Premiera Mateusza Morawieckiego obostrzeń w funkcjonowaniu żłobków i przedszkoli, informujemy, że decyzje o otwarciu placówek oświatowych podejmuje organ prowadzący - Prezydent miasta st. Warszawy.

O terminie otwarcia przedszkola niezwłocznie poinformujemy Państwa umieszczając informację na stronie internetowej przedszkola.


 

KONKURS

2 maja wszyscy Polacy mają swoje Święto. W tym dniu był zaprezentowany Orzeł Biały wzorowany na naszym Państwowym Godle. Orzeł został wykonany z osikowych wiórków przy współpracy Burmistrza GiM Koziegłowy z Osikową Doliną.
 
Pytanie konkursowe:
Proszę o podanie informacji kiedy, gdzie i podczas jakiej uroczystości był prezentowany 2 maja Orzeł Biały z Osikowej Doliny:
1. Data (rok)
2. Miejscowość
3. Nazwy uroczystości.
 
Regulamin:
1 - Odpowiedzi prosimy wysyłać tylko na e-mail konkurs@osikowadolina.pl
2 - W temacie e-maila proszę podać tylko " Orzeł Biały " !!!
3 - 3 poprawne odpowiedzi nagrodzimy zestawami "Zrób to Sam" Orzeł Biały https://osikowadolina.pl/pl/p/ZESTAW-KREATYWNY-NA-1-SZT.-ORZEL/264
4 - zgłoszenia e-mailem przyjmujemy do końca dnia 03-05-2020 (niedziela)
5 - Wyniki losowania nagród i poprawna odpowiedź zostanie ogłoszona na FB Osikowej Doliny 05-05-2020 ( wtorek) o godzinie 12:00
 

Drodzy Rodzice, 

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.


 

Drodzy Rodzice!

 Zapraszamy do skorzystania  z materiałów  "Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?":

Krótki film o koronawirusie:

https://www.facebook.com/studiodinksy/videos/2839872769442480/

Bajka:

https://660919d3-b85b-43c3-a3ad-3de6a9d37099.filesusr.com/ugd/64c685_1325b26f2d954d108cbc769afedcadd3.pdf


 

Drodzy Rodzice i dzieci!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Jak myślicie, na czym wygrzewa się biedronka w porannym słonku, widoczna na zdjęciu poniżej ?
Na czym wygrzewa się biedronka?
 
Jeśli znacie odpowiedź, piszcie ale tylko na e-mail info@osikowadolina.pl
3 poprawne odpowiedzi zostaną nagrodzone  zestawami "Zrób to Sam" - Osikowymi Jeżykami.
Jeżyk
 
Wyjaśnienie zagadki i losowanie nagród 17.04.2020. o godzinie 12:00 na FB https://www.facebook.com/osikowadolina

Odpłatność za przedszkole 

Informacja na temat rozliczenia za przedszkole za miesiąc marzec jest udzielana w sekretariacie przedszkola tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 15:00.


Komunikat do rodziców nieposiadających drukarki w domu 

UWAGA, 

Wszystkie materiały przeznaczone do pracy z dzieckiem umieszczane na stronie przedszkola dla poszczególnych grup można wydrukować w przedszkolu w godz. 10:00-15:00.

Pozdrawiamy


Drodzy Rodzice,

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.


KONKURS 

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków do wzięcia udziału w Konkursie "Wielkanocna Sztafeta" organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Warszawie.

https://oppochota.superszkolna.pl/cms/63675/wielkanocna_sztafeta 

Termin nadsyłania prac upływa 17 kwietnia 2020r. Prosimy zapoznać się dokładnie z regulaminem konkursu.


Drodzy Rodzice!

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu by w tym trudnym czasie każdy z nas wykorzystał ten okres jak najlepiej. Niech te Święta będą pełne nadziei i wiary, dużo ciepła i miłości oraz pogody ducha i mokrego Dyngusa

życzą

Pracownicy Przedszkola

Obraz Bruno /Germany z Pixabay


Szanowni Państwo!

W związku z nowymi obostrzeniami  w kwestii bezpieczeństwa publicznego, Mazowiecka Policja przygotowała kolejny apel do rodziców i uczniów

NOWY apel KWP

NOWY Apel Koronawirus


Drodzy Rodzice!

W zakładce Rekrutacja jest umieszczony nowy harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2020/2021 dla osób, które jeszcze się nie zdążyły zarejestrować.


Drodzy Rodzice!

Po niżej umieszczamy kilka portali, z których można skorzystać by umilić i rozwijać potencjał dziecka:

https://www.eisystem.pl

https://tiny.pl/7h6tt 

https://www.lulek.tv/

https://ciufcia.pl/

http://pisupisu.pl/

http://www.archeodzieciaki.pl/

https://babadum.com/


Drodzy Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją, od dnia 25.03 będziemy umieszczać propozycję tematów zajęć do realizacji w domu zgodnie z planem miesięcznym oraz zgodnie z podstawą programową.Jako metodę najlepszej komunikacji nauczyciel-rodzic-dziecko utworzyłyśmy adresy mailowe dla każdej grupy. Wszelkie pytania prosimy kierować na grupowego maila.

biedronki176@gmail.com

zabki176@gmail.com

madresowy176@gmail.com

pszczolki176@gmail.com

Orlyp176@gmail.com

Jeśli dzieci wykonają jakieś prace w domu, prosimy o gromadzenie ich, a później dostarczenie do nauczycieli lub na grupowego maila.

Z poważaniem,

Nauczycielki 


Spędzajmy aktywnie czas w domu. Poniżej przedstawiamy różnego rodzaju aktywności spędzania wspólnie czasu z dzieckiem.

„Jak przetrwać kwarantannę z dzieckiem w domu i nie zwariować? Mamy na to receptę Bezpłatne zajęcia taneczne i gimnastyczne:

środy, godz. 10.00 - Poranne rozciąganko z Ekspresją (gimnastyka)

niedziele, godz. 10.00 - taniec - Roar Dance obudź w sobie Lwa

Wszystko odbywa się na stronie (należy tylko polubić Fanpage):

www.facebook.com/TaniecDlaDzieci/ Ada Brzezińska wraz z szalonymi instruktorkami 'Ekspresji'.

Internetowe pasmo edukacyjne „Domowe Przedszkole” będzie dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00 na stronie vod.tvp.pl, w zakładce eSzkoła.

https://eszkola.tvp.pl/

Zachęcamy do śledzenia ciekawych audycji specjalnie dla dzieci, które można wysłuchać na portalu polskiego radia. „Audycje te są źródłem wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki”.

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

Zdalne nauczanie przedszkolne

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/oddzial-przedszkolny2

Zachęcamy do eksperymentowania. Pozwólmy dzieciom zamienić się w małych chemików. Poniżej przedstawiamy pomysły na doświadczenia, które można wykonać w domu.

https://tiny.pl/tz8r5

Nauka poprzez zabawę czyli to co dzieci lubią najbardziej. Ćwiczenia, które znajdują się na poniższej stronie rozwijają poznawczy obszar rozwoju dziecka.

http://pisupisu.pl/przedszkole/przesun-ksztalt

Propozycja zabawy sensorycznej, która wspiera rozwój małej motoryki oraz sprawności dłoni.

https://tiny.pl/tz8vs

Pamiętajmy, ze dzieci w wieku od 3 do 7 lat mogą spędzać przed komputerem maksymalnie 30 minut dziennie.


Drodzy Rodzice,

W związku z tym, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze są zawieszone zapraszamy chętnych rodziców z grupy Pracowitych PszczółekOrłów oraz Mądrych Sów po pakiety z książkami, które znajdują się na półkach w szatni. Odbiór będzie możliwy w godzinach 9.00 - 15.00.
Do zobaczenia.